„Где год нађеш празно место, ти дрво посади”
Поводом обележавања Светског дана заштите животне средине, ученици осмог разреда наше школе учествовали су у пројекту „Где год нађеш празно место, ти дрво посади”, који је реализован у сарадњи са МНРО, Одељењем за заштиту животне средине и корисницима дневног боравка „Дуга”.
Током радионице ученици су кроз презентацију и практичан рад имали прилику да се упознају са значајем лековитих биљака, њиховом применом и улогом у очувању здравља и природе. Посебан део активности био је посвећен жалфији, од које су учесници правили природно средство за освежавање просторија.
Радионица је протекла у пријатној, радној и сарадничкој атмосфери. Ученици су показали заинтересованост, креативност и спремност да учествују у активностима које подстичу еколошку свест, бригу о природи и повезивање школе са локалном заједницом.
У реализацији активности учествовали су представници МНРО: Драгана Митић, Јована Петровић и Анита Васић, директорка школе Ивана Павловић, као и Јелица Драшковић и Миљан Брзаковић.









