„Где год нађеш празно место, ти дрво посади” (Светски дан заштите животне средине)

„Где год нађеш празно место, ти дрво посади”

Поводом обележавања Светског дана заштите животне средине, ученици осмог разреда наше школе учествовали су у пројекту „Где год нађеш празно место, ти дрво посади”, који је реализован у сарадњи са МНРО, Одељењем за заштиту животне средине и корисницима дневног боравка „Дуга”.

Током радионице ученици су кроз презентацију и практичан рад имали прилику да се упознају са значајем лековитих биљака, њиховом применом и улогом у очувању здравља и природе. Посебан део активности био је посвећен жалфији, од које су учесници правили природно средство за освежавање просторија.

Радионица је протекла у пријатној, радној и сарадничкој атмосфери. Ученици су показали заинтересованост, креативност и спремност да учествују у активностима које подстичу еколошку свест, бригу о природи и повезивање школе са локалном заједницом.

У реализацији активности учествовали су представници МНРО: Драгана Митић, Јована Петровић и Анита Васић, директорка школе Ивана Павловић, као и Јелица Драшковић и Миљан Брзаковић.

1782052964056.jpg
1782052963857.jpg
1782052963871.jpg
1782052963900.jpg
1782052963941.jpg
1782052963967.jpg
1782052963982.jpg
1782052964012.jpg
1782052964046.jpg
1782054201306.jpg
previous arrow
next arrow